Archiwum miesiąca: kwiecień 2024

Odszedł na wieczną służbę do św. Floriana

W dniu 29 kwietnia zmarł dh Stanisław Rychlewski, wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Bydgoszczy, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej Unilever , jeden z pierwszych sędziów Ochotników  Krajowego Kolegium  Sędziów sportów strażackich. Sędzia zawodów Ogólnopolskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  w Słubicach w 2006 roku. Dzięki Jego zaangażowaniu odbyły się Zawody Ogólnopolskie MDP w Bydgoszczy w 2008 roku. To On zdecydował o przejęciu opieki na Młodzieżową Drużyną  Pożarniczą działającą w Szkole Podstawowej nr 64. Dzięki tej decyzji bydgoskie drużyny reprezentowały Bydgoszcz na Zawodach Krajowych i zagranicznych!   Jedyny brązowy medal Mistrzostw Polski z zawodów CTIF  w 2008 roku w Lądku zdobyła drużyna kobiet z Jego macierzystej Jednostki to jedyny medal dla naszego województwa.  W momencie gdy  Druh Stanisław został naczelnikiem OSP Unilever Jednostka aktywnie  włączyła się w działania Związku na terenie miasta, województwa i kraju.  Kawaler Złotego Znaku Związku. Będzie brakowało nam Jego wsparcia na które zawsze mogliśmy liczyć! 

Druhu Stanisławie spoczywaj w pokoju!

Pogrzeb dh Stanisława odbędzie się w sobotę 4 maja o godzinie 11:00 w Byszewie.   

Serdeczne wyrazy współczucia dla Rodziny składa

Zarząd Oddziału Miejskiego Związku OSP RP   w Bydgoszczy

                                                                                                                                                              

                                                                                      

UMOWA PODPISANA !!!

Dzisiaj  23 kwietnia  2024 r. została podpisana umowa  z  Miastem Bydgoszcz o realizację zadania publicznego pod tytułem: Konkurs na wykonanie  zadań publicznych  w zakresie działalności  na rzecz ochrony  przeciwpożarowej dla miasta Bydgoszczy w 2024 roku przez organizacje prowadzące działalność pożytku  publicznego.  Umowę podpisali Prezydent Bydgoszczy  Pan Rafał  Bruski i prezes Oddziału Miejskiego ZOSP RP dh Leszek Szmyt .

Nowi sędziowie MDP

 W dniach 5-7 kwietnia 2024  roku , Zarząd Oddziału  Wojewódzkiego Związku  OSP RP zorganizował szkolenie dla kandydatów  na sędziów zawodów MDP , w którym udział wzięło 24 uczestników . Szkolenie prowadzili członkowie Krajowego i Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Sportów OSP: dh Ewa Szmyt, dh Mariusz Mantych, dh Marek Szimelpfenig, dh Dariusz Kowalczyk i dh  Wojciech Kowalczyk. Dzięki uprzejmości Komendanta Wojewódzkiego  PSP szkolenie odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym  KW  PSP w Łubiance. Zgodnie z programem szkolenia sędziów  zajęcia odbyły się w części teoretycznej i praktycznej . Podziękowanie dla OSP Łubianka za dostarczenie przeszkód do  ćwiczeń praktycznych . Kursanci mieli także okazje zapoznać się ze szkoleniem MDP Łubianka które odbywało się w tym czasie . Kurs zakończył się testem kontrolnym, który zdali wszyscy uczestnicy . Wojewódzkie  Kolegium Sędziów powiększyło się o 24 nowych członków .  W trakcie uroczystego zakończenia uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenia , identyfikatory i książeczki sędziego w których będą mogli potwierdzać  sędziowanie zawodów. Co szczególnie może cieszyć , wśród uczestników byli także przedstawiciele powiatów,  w których dotychczas niezbyt dużo się działo w kwestii sportu MDP. 

Poniżej lista nowych Sędziów w naszym  województwie:

Lp.Nazwisko  imięOSPPowiat
1Malon  AgnieszkaWrockiGolub-Dobrzyń
2Wojciechowski  KrzysztofWielkie  PułkowoWąbrzeżno
3Galczewska  AgnieszkaWielkie  RadowiskaWąbrzeżno
4Gabriel  JagodaNieżywięćBrodnica
5Rumiński  DawidPłonneGolub-Dobrzyń
6Moraczewska AngelikaKrólikowoNakło
7Januszewska  PaulinaSitnoSępólno
8Cieśnik  WeronikaNieżywięćBrodnica
9Lewandowski  AleksanderStraszewoAleksandrów
10Osiński  PatrykStraszewoAleksandrów
11Leśniewski  WojciechSadkiNakło
12Kulska  WeronikaSadkiNakło
13Bytner  TomaszBrzozieBrodnica
14Wierzchołowski  JakubBrzozieBrodnica
15Ulanowicz  MariuszSmólnikWłocławek
16Wiśniewski  RafałSmólnikWłocławek
17Sejdowska  AnnaSmólnikWłocławek
18Wilandt  IzabelaPasamonBydgoszcz
19Górko NataliaBydgoszcz-FordonBydgoszcz
20Szałkowska  ZuzannaBydgoszcz-FordonBydgoszcz
21Fydrych  MartyninSędzinAleksandrów
22Rybak Julia  MonikaKcyniaNakło
23Trąba  KatarzynaRyńskWąbrzeżno
24Trąba  KrystianRyńskWąbrzeżno
Podziękowania dla wszystkich którzy wsparli organizację  kursu .
Dh Leszek Szmyt