Archiwum kategorii: MDP

Zaproszenie

Zarząd Oddziału Miejskiego  zaprasza na Halowe Zawody MDP , które odbędą się w dniu 23 marca 2024 roku o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy przy ulicy Sardynkowej 7. Zgłoszenia na dedykowanym arkuszu przyjmuje dh Wojciech Kowalczyk e-mail wojciech.kowalczyk@onet.eu. do 16 marca. Liczba uczestniczących drużyn  ograniczona. Lista startowa zamknięta. Zawody zostaną rozegrane wg. regulaminu z 2023 roku.

    dh Leszek Szmyt

Sprawozdanie z zawodów w Sępólnie

27 stycznia 2024 roku odbyły się V Halowe Zawody MDP o puchar Starosty Sępoleńskiego . W zawodach wystartowało 40 drużyn . Bydgoszcz reprezentowały trzy drużyny , wśród dziewcząt drużyna z OSP Bydgoszcz- Fordon  zajęła 4 miejsce , drużyna z ZOSP Tele- Fonika Kable  7 miejsce . Wśród chłopców drużyna z OSP Bydgoszcz-Fordon  zajęła 17 miejsce. W Komisji sędziowskiej pracowali druhowie: Jędrzej  Kroll, Roman Schalau i Wojciech Kowalczyk .

    dh  Leszek Szmyt

Szkolenie – Zawody MDP Bydgoszcz

W dniu 4 listopada odbyły się  Halowe Zawody MDP – sprawdzian  dla drużyn funkcjonujących w Bydgoszczy . Dzięki uprzejmości pana dyrektora Michała Przybylskiego zawody rozegrano w Szkole Podstawowej nr 64. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn a kolejność była następująca ,

wśród dziewcząt :

1. MDP Tele-Fonika Kable II,

2. MDP Tele-Fonika Kable I ,

3. MDP Bydgoszcz- Fordon I ,

Wśród chłopców :

1. MDP  Bydgoszcz- Fordon III ,

2. MDP  Bydgoszcz- Fordon II , Indywidualnie w zawodach wystartowało 25 uczestników . Pierwsza  czwórka dziewcząt to :

1. Szklarska  Nina ,

2. Szklarska  Bianka ,

3. Olszewska  Nadia ,

4 . Lewandowska Sara ,

Wśród chłopców :

1. Hinc  Igor ,

2. Sworski  Maciej ,

3. Dzieł  Emilia ,

4. Rychłowski  Filip ,

Zawody sędziowali  dh :  Izabela  Wilandt , Paweł Kirsz , Wojciech Kowalczyk , Roman Schalau , Leszek Damazyn i Leszek Szmyt . Sędzią Głównym był dh Marek Szimelpfenig.

Uczestnicy zostali poczęstowani przez gospodarzy smacznymi drożdżówkami. Puchary  najlepszym wręczył i zawody zakończył wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego dh Jerzy Burzyński.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  z Bydgoszczy na Zawody i sprawdzian indywidualny. Zawody odbędą się w dniu 4 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 64  przy ul. Sardynkowej  o godz. 10.00. Zgłoszenia na dedykowanym arkuszu do 27 października przyjmuje dh Wojciech Kowalczyk  e-mail  wojciechkowalczyk@onet.eu      Zapraszamy ZOM Bydgoszcz

Zawody Wojewódzkie MDP Czernikowo 2023

W dniu 27 maja w Czernikowie odbyły się XXI Wojewódzkie Zawody MDP . Na starcie stanęło 57 drużyn . O godz. 9.45 Komendant zawodów dh . Wiesław Ziółkowski wprowadził drużyny, następnie złożył meldunek o gotowości drużyn do startu wiceprezesowi ZOW dh Zbigniewowi Sosnowskimi .Zgodnie z programem zebranych przywitał wiceprezes ZOW dh Leszek Szmyt . Wśród Gości byli wicemarszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego dh Zbigniew Sosnowski , zastępca Kujawsko – Pomorskiego Komendanta PSP st. bryg. Marek Rusoń , Starosta toruński pan Marek Olszewski , Komendant miejski PSP w Toruniu st. bryg. Sławomir Reszkowski, wójt gminy Czernikowo Tomasz Krasicki i wiceprezes ZOW dh Jerzy Fydrych, przedstawiciel pana marszałka Tomasz Grędzicki. W imieniu gospodarzy zawodników przywitał wójt Pan Tomasz Krasicki, zawody otworzył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, sukcesów zawodnikom życzył zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta PSP st. bryg. Marek Rusoń . Godzina 10.15 rozpoczęły się starty chłopców. Pierwsza para to MDP Mokowo i Chrostkowo. Sędzią Głównym zawodów był bryg. Mariusz Mantych a w Komisji mieliśmy swoich przedstawicieli: Jędrzeja Krolla, Wojciecha Kowalczyka, Romana Schalau, Agnieszkę Mieczkowską , Marka Szimelpfeniga, Ewę Szmyt , Marcina Szmyt i Izabelę Wilandt.
Wśród dziewcząt kolejność była następująca:
1. miejsce OSP MDP Lipno,
2. miejsce OSP MDP Sitno,
3. miejsce MDP OSP Cekcyn,

W tej kategorii wystartowało 17 drużyn wśród których były dwie drużyny z Bydgoszczy, MDP z Tele-Foniki Kable która zajęła 4 miejsce i MDP Bydgoszcz-Fordon która zajęła 13 miejsce.
Zwycięska trójka wśród chłopców to:

 1. miejsce MDP OSP Karnkowo,
 2. miejsce OSP MDP Wola Wapowska,
 3. miejsce OSP MDP Drzewianowo,
  W tej kategorii wystartowało 40 drużyn. Drużyna chłopców z MDP OSP Bydgoszcz – Fordon zajęła 32 miejsce.
  Drużyny które zakwalifikowały się na zawody ogólnopolskie:
 • dziewczęta MDP OSP Sitno, powiat sępoleński
 • chłopcy MDP OSP Wola Wapowska, powiat inowrocławski,
  Po pięciu godzinach startów, z przerwą na smaczny posiłek przygotowany przez Gospodarzy zawody dobiegły do uroczystego zakończenia. Po odczytaniu protokołu zawodów przez Sędziego Głównego , przed wręczeniem pucharów i nagród nastąpiło wręczenie odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP. Złotym Krzyżem Zasługi wyróżniony został dh Wiesław Ziółkowski, Brązowym Krzyżem Zasługi dh Monika Kaliszewska, odznaczenia wręczył wicewojewoda Józef Ramlał . Następnie puchary i nagrody . Za pierwsze miejsce wśród dziewcząt nagrody ufundował marszałek województwa Kujawsko -Pomorskiego Pan Piotr Całbecki, a zwycięskiej drużynie wręczyli przedstawiciele marszałka Panowie Tomasz Grędzicki i Eugeniusz Lala . Za drugie miejsce fundatorem nagrody był Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki nadbryg. Jacek Kaczmarek a puchar i nagrody wręczył zastępca st. bryg . Marek Rusoń. Za trzecie miejsce fundatorem był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP nagrody wręczył wiceprezes ZOW dh Jerzy Fydrych.Wśród chłopców za pierwsze miejsce fundatorem był wojewoda Kujawsko-Pomorski pan Mikołaj Bogdanowicz , nagrody wręczył wicewojewoda Pan Józef Ramlau . Drugie miejsce nagrody od starosty toruńskiego pana Marka Olszewskiego, wręczył wójt gminy Czernikowo Pan Tomasz Krasicki . Pan wójt wręczył także nagrody za trzecie miejsce których był fundatorem . Musztrę najlepiej wykonała MDP OSP Łowin-dziewczęta a puchar ufundowany przez Prezesa ZOW dh Jarosława Herbowskiego wręczył wicewojewoda Pan Józef Ramlau . Puchary przechodnie dla MDP OSP Lipno i MDP OSP Karnkowo wręczyli Sędzia Główny bryg. Mariusz Mantych i wiceprezes dh Jerzy Fydrych . Na zakończenie głos zabrał pan Wojewoda , podziękował Gospodarzom i Zarządowi Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP za zorganizowanie zawodów dla MDP naszego województwa , życzył sukcesów drużynom które będą reprezentowały województwo w zawodach Ogólnopolskich w Kalwarii Zebrzydowskiej . Każda drużyna otrzymała dyplom za udział i stosowne znaczki zawodów , także kibice mogli zjeść smaczną grochówkę . Życząc szczęśliwego powrotu do domu , zawody zakończył wiceprezes ZOW dh Leszek Szmyt. Podziękowania dla Wszystkich którzy wsparli udział naszych drużyn w zawodach!
  Przygotował: LS

Odprawa przed XXI Wojewódzkimi Zawodami MDP Czernikowo

W dniu 22 kwietnia w OSP Steklin odbyła się odprawa dla opiekunów MDP startujących w zawodach Wojewódzkich w  dniu 27 maja 2022 r.  w Czernikowie . Zebranych przywitali Gospodarze dh Ewelina Sulińska-Gołębiewska  i dh Wiesław Ziółkowski . Odprawę prowadził dh Leszek Szmyt. Po przedstawieniu ogólnych informacji dotyczących organizacji zawodów: zbiórka startujących drużyn przed wejściem na stadion o godzinie 9.30 na placu przed Szkołą Podstawową (ustawiamy drużyny w kolumnie piątkowej)

 • do godziny 9.30 do Komisji liczącej C powinny być dostarczone oryginalne list zgłoszeniowe ( wypełnione opieczętowane pieczątką imienną i OSP i podpisane przez Prezesa lub Naczelnika OSP)
 • o godzinie 9.45 Komendant Zawodów dh Wiesław  Ziółkowski wprowadza drużyny na stadion,
  – o godzinie 9.45 do Komisji Weryfikacyjnej  zgłaszają się dwie pierwsze startujące drużyny chłopców nr 1 MDP Mokowo i nr 2 MDP Chrostkowo,
 • godzina 10.00 uroczyste rozpoczęcie Zawodów.
  – pierwszy start godz.10.15,
  – posiłek będzie wydawany w godz.11.00 – 14.00 ,
  Dh Szmyt przypomniał także że w zawodach mają prawo udziału 16-latkowie, jednak prawo do reprezentowania naszego województwa w zawodach Ogólnopolskich będą miały drużyny w składzie których będą tylko zawodnicy 15-letni i młodsi, które osiągną najlepszy wynik !Kolejność konkurencji zaczynamy od ćwiczenia bojowego następnie sztafeta i ćwiczenie musztry. Musztra jest obowiązkowa i oceniana jest osobno !
  Następnie głos zabrał Sędzia Główny Zawodów dh Mariusz Mantych omówił szczegóły regulaminu i odpowiedział na pytania opiekunów. Swoimi uwagami dotyczącymi regulaminu i na pytania odpowiadali także obecni Kierownicy Torów Bojówki dh Fydrych Jerzy i Schimelpfenig Marek i Kierownik Sztafety dh Kowalczyk Dariusz. Ustalono że po przyprowadzeniu drużyny do Komisji Weryfikacyjnej opiekun nie wchodzi na boisko przejmuje drużynę w momencie gdy schodzi ona z boiska po sztafecie i udaje się z nią na musztrę .
  Po losowaniu kolejności startów ( plan poniżej ).
  W załączonym planie zostały podane przybliżone  czasy startu drużyn , opiekunów prosimy o uwagę jeśli któraś drużyna z rożnych względów nie pojawi się na starcie godziny startu mogą ulec zmianie , także numer toru . Prowadzący poinformował że koszt udziału w zawodach wynosi 200.00 zł. faktura będzie wystawiona przez biuro ZOW w Toruniu na wskazanego przez OSP płatnika . Spotkanie zakończyło się smacznym posiłkiem przygotowanym przez Gospodarzy za który w imieniu uczestników, dziękuję !

dh Leszek Szmyt

mapka dojazdu na miejsce zawodów

Kolejność startów

Zaproszenie do Czernikowa

W dniu 27 maja 2023 roku na stadionie w Czernikowie pow. toruński odbędą się XXI Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Rozpoczęcie zawodów godz. 10.00 . Zawody są eliminacją do zawodów ogólnopolskich. Zgłoszenia (na dedykowanym arkuszu w formacie Excela) przyjmuje dh Wojciech Kowalczyk e-mail – wojciechkowalczyk@onet.eu, telefon 600 625 607. Zgłoszenia przyjmujemy do 18  kwietnia 2023 r.

Odprawa dla opiekunów zgłoszonych drużyn odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2023  roku w OSP Steklin gmina Czernikowo o godzinie  10.00. W zawodach mają prawo udziału 16-latkowie, jednak prawo do reprezentowania województwa na Zawodach Ogólnopolskich będą miały  drużyny w składzie których będą  tylko zawodnicy 15-letni i młodsi, którzy osiągną najlepszy wynik!

Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP
Piotr Tomaszewski

Sezon halowy dobiega końca!

25 marca w Szkole Podstawowej w Zakrzewie odbyły się III Halowe Zawody MDP o puchar Wójta Zakrzewa.
W zawodach wystartowało 12 drużyn.
Na podstawie oceny Komisji Sędziowskiej kolejność była następująca : Dziewczęta :
1 miejsce MDP OSP Straszewo I,
2 miejsce MDP OSP Straszewo,
3 miejsce MDP OSP Żabieniec,
Chłopcy :
1 miejsce MDP OSP Sędzin,
2 miejsce MDP OSP Zbrachlin,
3 miejsce MDP OSP Ostrowąs,
4 miejsce MDP OSP Opoczki,
5 miejsce MDP OSP Żabieniec,
Dziewczęta-Goście:
1 miejsce MDP OSP Tele-Fonika Kable, Zakład Bydgoszcz I
2 miejsce MDP OSP Sitno,
3 miejsce MDP OSP Tele-Fonika Kable, Zakład Bydgoszcz II,
Dziecięce Drużyny Pożarnicze:
1 miejsce DDP OSP Żabieniec,

Bydgoszcz reprezentowały: Lewandowska Sara, Lewandowska Liliana, Szklarska Blanka, Olszewska Nadia, Książek Emilia, Szmyt Zuzanna, Kuś Zuzanna, Szklarska Nina, Olszewska Maja, Olszewska Martyna,
Podziękowanie dla dh Agnieszki Nowak za wzorowe zorganizowanie zawodów i zaproszenie drużyn z Bydgoszczy. Dyrekcji Firmy Tele-Fonika Kable Zakład w Bydgoszczy za ufundowanie nagród w kategorii Goście!
W Komisji Sędziowskiej było czterech Sędziów z Bydgoszczy.
przygotowała: ES

Bydgoskie Halowe !!!

W dniu 18 marca dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 64 odbyły się IX Otwarte Bydgoskie Halowe Zawody MDP w których wystartowało 25 drużyn. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna OSP Tele-Fonika Kable z Bydgoszczy, drugie miejsce OSP Bydgoszcz Fordon a trzecie miejsce druga drużyna Tele-Fonika Kable. W tej kategorii było 13 drużyn, poza podium kolejność była następująca:
4 miejsce – Sitno,
5 miejsce -Samsieczynek,
6 miejsce – Straszewo,
7 miejsce -Gościeradz,
8 miejsce-Gnojno,
9 miejsce-Sępólno Krajeńskie,
10 miejsce-Mrocza,
11 miejsce-Bydgoszcz-Fordon,
12 miejsce – Stekin,
W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła MDP OSP Łukowiec I, drugie miejsce OSP Drzewianowo, a trzeci OSP Samsieczynek, pozostałe drużyny zajęły następujące miejsca:
4 miejsce Gościeradz I,
5 miejsce Sędzin,
6 miejsce Sępólno Krajeńskie
7 miejsce Steklin I,
8 miejsce Bydgoszcz -Fordon,
9 miejsce Gościeradz II,
10 miejsce Gnojno,
11 miejsce Łukowiec II,
12 miejsce Tele-Fonika Kable Bydgoszcz,
13 miejsce Steklin II,
Indywidualnie wśród dziewcząt najlepszą była dh Natalia Górko z OSP Bydgoszcz-Fordon z wynikiem 29.29 punktów. Wśród chłopców dh Jakub Jurecki z OSP Drzewianowo z wynikiem 30.13 punktów.
Sędzią Głównym zawodów była dh Małgorzata Kowalczyk. Zawody sędziowali członkowie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów sportów OSP. Gospodarze przygotowali skromny posiłek . Uczestnicy i Goście zjedli smaczne bułki i popili wodą mineralną . Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i medale które wręczyli: Członek prezydium ZOW dh Artur Cetnarski, Członkowie prezydium Zarządu Oddziału Miejskiego dh Jędrzej Kroll , członek ZOM dh Roman Schalau , Sędzia Główny zawodów dh Małgorzata Kowalczyk i z-ca naczelnika OSP Tele-Fonika Kable dh Marcin Szmyt . Podziękowanie dla Wszystkich którzy wsparli organizację zawodów. Prezes ZOM podziękował Opiekunom i zawodnikom za udział i zaprosił drużyny na XXI Zawody Wojewódzkie, które odbędą się 27 maja w Czernikowie, zakończył zawody !
przygotował: LS.

IXHalowe_Bydgoszcz2023_007

Zdjęcie 1 z 27