Archiwum kategorii: ZOM

Eliminacje  Wojewódzkie  OTWP, zakończone

             W dniu 9 maja 2024 roku  w Chełmnie , odbyły się eliminacje wojewódzkie  Ogólnopolskiego  Turnieju Wiedzy Pożarniczej . W których udział  wzięły reprezentacje wszystkich powiatów z naszego województwa , także  drużyna  Bydgoszczy.  Turniej  rozpoczęto od oficjalnego przedstawienia Gości, którego dokonał dh Piotr Tomaszewski , Dyrektor Zarządu  Wykonawczego .Po powitaniu uczestników, przystąpiono do przeprowadzenia testu pisemnego . Po tej części organizatorzy zaprosili uczestników wraz z opiekunami na wycieczkę po Chełmnie. Najciekawszą atrakcją stało się zwiedzanie wieży widokowej kościoła NMP oraz spacer po rynku staromiejskim. Po niezwykle barwnych przeżyciach zaproszono młodzież i gości na posiłek. Po chwili odpoczynku odbyły się  eliminacje ustne Turnieju, w których brało udział po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej. Można było zaobserwować duże skupienie na twarzach młodych ludzi a także ogromną wolę walki o jak najlepszy wynik. Nad sprawnym przeprowadzeniem finału  czuwało 9 osobowe jury.  

Bydgoszczy reprezentowali :

Grupa I  – Oliwier Andrzejewski  – Szkoła Podstawowa  nr 43.

Grupa II – Antonina Lepak  – Szkoła Podstawowa  nr 27.

Grupa III – Hubert Więckiewicz  –  Liceum Ogólnokształcące  nr XIII .

Wyżej wymienieni uczestnicy zostali sklasyfikowani w pierwszych dziesiątkach w odpowiadającym im grupach wiekowych. Odpowiedzialnym za bydgoską delegację był dh Jerzy Burzyński.

Przygotował : J. Burzyński

Odszedł na wieczną służbę do św. Floriana

W dniu 29 kwietnia zmarł dh Stanisław Rychlewski, wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Bydgoszczy, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej Unilever , jeden z pierwszych sędziów Ochotników  Krajowego Kolegium  Sędziów sportów strażackich. Sędzia zawodów Ogólnopolskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  w Słubicach w 2006 roku. Dzięki Jego zaangażowaniu odbyły się Zawody Ogólnopolskie MDP w Bydgoszczy w 2008 roku. To On zdecydował o przejęciu opieki na Młodzieżową Drużyną  Pożarniczą działającą w Szkole Podstawowej nr 64. Dzięki tej decyzji bydgoskie drużyny reprezentowały Bydgoszcz na Zawodach Krajowych i zagranicznych!   Jedyny brązowy medal Mistrzostw Polski z zawodów CTIF  w 2008 roku w Lądku zdobyła drużyna kobiet z Jego macierzystej Jednostki to jedyny medal dla naszego województwa.  W momencie gdy  Druh Stanisław został naczelnikiem OSP Unilever Jednostka aktywnie  włączyła się w działania Związku na terenie miasta, województwa i kraju.  Kawaler Złotego Znaku Związku. Będzie brakowało nam Jego wsparcia na które zawsze mogliśmy liczyć! 

Druhu Stanisławie spoczywaj w pokoju!

Pogrzeb dh Stanisława odbędzie się w sobotę 4 maja o godzinie 11:00 w Byszewie.   

Serdeczne wyrazy współczucia dla Rodziny składa

Zarząd Oddziału Miejskiego Związku OSP RP   w Bydgoszczy

                                                                                                                                                              

                                                                                      

UMOWA PODPISANA !!!

Dzisiaj  23 kwietnia  2024 r. została podpisana umowa  z  Miastem Bydgoszcz o realizację zadania publicznego pod tytułem: Konkurs na wykonanie  zadań publicznych  w zakresie działalności  na rzecz ochrony  przeciwpożarowej dla miasta Bydgoszczy w 2024 roku przez organizacje prowadzące działalność pożytku  publicznego.  Umowę podpisali Prezydent Bydgoszczy  Pan Rafał  Bruski i prezes Oddziału Miejskiego ZOSP RP dh Leszek Szmyt .

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzmy wszystkim panią spełnienia wszystkich marzeń i zawodowych planów. Niech dzisiejszy dzień – tak nadchodząca wiosna i kolejne pory – będzie pełen radości i dobrych myśli.

ZOM OSP RP w Bydgoszczy

OTWP – 2024

Zapraszamy na eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy  Pożarniczej . Eliminacje odbędą się w trzech grupach wiekowych :
I grupa – Uczniowie Szkół Podstawowych , klasy 1-4 ,
II grupa- Uczniowie Szkół Podstawowych, klasy V-VIII ,
III grupa – Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych,
Zgłoszenia do udziału w Turnieju przyjmuje dh Jerzy Burzyński,
e-mail j-burzynski@wp.pl, nr telefonu 602 634 253 
do 18 marca 2024 rok

Zapraszamy Leszek  Szmyt , prezes ZOM

Konkurs Plastyczny !

W edycji wojewódzkiej Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zgłosiliśmy 20 prac w czterech grupach wiekowych. W drugiej grupie wiekowej 3 miejsce zajęła Oliwia Tobolewska , praca Oliwii trafiła do finału Ogólnopolskiego .

Życzymy sukcesu !

Gratulujemy !

Zaproszenie

Zarząd Oddziału Miejskiego  zaprasza na Halowe Zawody MDP , które odbędą się w dniu 23 marca 2024 roku o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy przy ulicy Sardynkowej 7. Zgłoszenia na dedykowanym arkuszu przyjmuje dh Wojciech Kowalczyk e-mail wojciech.kowalczyk@onet.eu. do 16 marca. Liczba uczestniczących drużyn  ograniczona. Lista startowa zamknięta. Zawody zostaną rozegrane wg. regulaminu z 2023 roku.

    dh Leszek Szmyt

Sprawozdanie z wręczenia nagród

26 stycznia 2024 roku w świetlicy JRG nr 1 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego . Laureaci przybyli w towarzystwie dziadków , rodziców i opiekunów.  Zebranych przywitał prezes ZOM dh Leszek Szmyt  a protokół z pracy komisji konkursowej przedstawił dh  wiceprezes dh Jerzy Burzyński  . Nagrody wręczyli prezes i wiceprezes  pod czujnym okiem druhny Marzeny Łobody . Na zakończenie prezes podziękował opiekunom i uczestnikom za udział i życzył sukcesów w eliminacjach wojewódzkich .

   dh Ewa Szmyt

OGÓLNOPLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Eliminacje miejskie – zakończone !!

30 listopada 2023 roku zakończyły się eliminacje miejskie  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego . W Konkursie udział wzięło 165 uczestników .Komisja konkursowa  powołana przez Prezydium Zarządu w składzie : przewodniczący dh Jerzy Burzyński , członkowie Mariola Furmaniak , Marzenna Łoboda i Arkadiusz Kwiatkowski po wnikliwej ocenie ustaliła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

GRUPA  I  PRZEDSZKOLA

I miejsce Zofia Szupryczyńska, Przedszkole Nr.33 , opiekun Izabela Podlewska ,

II miejsce Zuzanna Kościukiewicz , Przedszkole nr.12 , opiekun Kamila Sołtysiak,

III miejsce Helena Kasprowicz  Młodzieżowy Dom Kultury nr2 ul. Leszczyńskiego 42 ,opiekun Małgorzata Lewandowska ,

GRUPA II SZKOŁY PODSTAWOWE , klasy 1-4,

I miejsce Maja Archacka ,  SP 63 Goszcyńskiego3, opiekun Gierszewska  Marta ,

II miejsce Liliana Waleńko, ( SP 64 Sardynkowa7, opiekun Katarzyna Przybylska ,

III miejsce Maria Barczak , SP 64 Sardynkowa7, opiekun Katarzyna Przybylska ,

GRUPA  III SZKOŁY PODSTAWOWE , klasy 5-8 ,

I miejsce Julia Jasińska , SP 43 Łowicka 45 ,opiekun Joanna Oździńska,

II miejsce Wiktor Grajek , SP 63 Goszczyńskiego 3, opiekun Gierszewska Marta ,

III miejsce Szymon Tobolewski , SP 43 Łowicka 45, opiekun Joanna Oździńska ,

GRUPA  IV  SZKOŁY  ŚREDNIE ,

I miejsce  Katarzyna Grzywacz , LO.nr.XIII Bydgoszcz,

II miejsce Agata Bączkowska  , LO.nr.XIII Bydgoszcz,

III miejsce Sara Lewandowska , Z.S.G-H Bydgoszcz,

 PRACE WYRÓŻNIONE:

 Grupa I , Przedszkola:

I wyróżnienie Rozalia Lewandowska , MDK nr.2,

II wyróżnienie Amanda Kucal, Przedszkole Niepubliczne ,,Smerfuś”, opiekun Emilia Ciszewska,

Grupa II SP , klasy 1-4,

I wyróżnienie Oliwia Tobolewska ,  SP 43 Łowicka 45 , opiekun Joanna Ożdzińska ,

II wyróżnienie Bartosz Pepeta , SP.64 Sardynkowa7  opiekun Katarzyna Sadke Grupa III  SP . klasy 5-8 ,

I Wyróżnienie Maja Jezierska , SP.67 Kromera 11 opiekun Magdalena Serafin

II Wyróżnienie Laura Zarembska SP.63 Goszczyńskiego3 opiekun Marta Gierszewska ,

Grupa IV,  Szkoły  Średnie  ,

I wyróżnienie  Zuzanna Kuś , Zespół Szkół Gastronomiczno -Hotelarskich w Bydgoszcz ,

II wyróżnienie Martyna Olszewska ,  Liceum Ogólnokształcące nr III ,

Podziękowania dla Uczestników i Opiekunów . Podziękowania dla Dyrekcji Przedszkoli , Szkół Podstawowych i Średnich , Domów Kultury z których prace dotarły na Konkurs . Wszystkie prace zostały zakwalifikowane na etap wojewódzki ! Uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w następnej edycji Konkursu !

Wręczenie nagród i okolicznościowych dyplomów nastąpi 26 stycznia 2024 roku o godzinie 17.00. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy ul. Pomorska 16 . Na skromną uroczystość wyróżnionych  wraz z Opiekunami zapraszamy już dzisiaj.

dh Jerzy Burzyński