Archiwum kategorii: inne

Życzenia Świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych,

wielu radosnych i ciepłych chwil , odpoczynku przy rodzinnym stole

oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym

                                                               życzą  Ochotnicy z Bydgoszczy !

OTWP eliminacje wojewódzkie

OTWP eliminacje wojewódzkie – Ciechocinek 2023.

            Tegoroczny  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje Wojewódzkie  odbyły się w malowniczo położonych zielonych terenach Ciechocinka – dokładniej w zabytkowym Teatrze Letnim jak też w X Liceum im. Stanisława Staszica. W Turnieju wzięły udział reprezentacje powiatów z  województwa Kujawsko-pomorskiego, między nimi znaleźli się również reprezentanci  Bydgoszczy. Turniej rozpoczęto od oficjalnego przywitania  Gości, następnie przeprowadzono test pisemny sprawdzający wiedzę uczestników dotyczącą pożarnictwa. Po testach organizatorzy zaprosili uczestników wraz z opiekunami na spacer po Ciechocinku.  Atrakcją stało się zwiedzanie warzelni soli  oraz spacer pod słynnymi na całą Europę Tężniami . Po niezwykle barwnych przeżyciach zaproszono młodzież i gości na posiłek. Po chwili odpoczynku odbyły się ustne eliminacje Turnieju, w których brało udział po 5 uczestników w każdej grupie wiekowej. Można było zaobserwować duże skupienie na twarzach młodych ludzi a także ogromną wolę walki o jak najlepszy wynik. Nad sprawnym przeprowadzeniem  Turnieju  czuwało 7 osobowe jury.  

          Reprezentantami miasta Bydgoszczy byli:

  1. Grupa  – Jan Marasz (SP. Nr 43)
  2. Grupa – Jakub Ordon (SP. Nr 43) z powodów osobistych nie brał udziału
  3. Grupa – Norbert Szweda (XIII LO)

Wyżej wymienieni uczestnicy zostali sklasyfikowani w pierwszych dziesiątkach w odpowiadającym im grupach wiekowych. Osobą odpowiedzialną za reprezentacje Bydgoszczy był dh Jerzy Burzyński.

 Gratulacje dla uczestników i opiekuna !

Przygotował : LS.

                                                              (organizator)

Wyborowi strzelcy wśród ochotników !

                4 listopada 2022r. w Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu k. Tucholi odbyły się Między powiatowe Zawody Strzeleckie Ochotniczych Straży Pożarnych. W Turnieju wystartowało 8 reprezentacji powiatowych a kolejność była następująca:

1. Mogilno,

2. Żnin,

3. Tuchola,

4. Golub Dobrzyń,

5. Bydgoszcz- miasto,

6. Wąbrzeźno,

7. Sępólno Krajeńskie,

8. Grudziądz,

Indywidualnie najlepszymi strzelcami okazali się: 

1. dh  Aniołkowski  Piotr – Grudziądz,

2. dh  Jurek Aleksander – Żnin,

3. dh  Jachowski Wiesław – Golub Dobrzyń

Puchary i nagrody wręczyli wiceprezes ZOW dh Leszek Szmyt i dyrektor Zarządu Wykonawczego                 dh Piotr Tomaszewski. Bydgoszcz reprezentowała drużyna z OSP Bydgoszcz- Fordon . Podziękowania dla Gospodarzy za przygotowanie  udanych  zawodów i ugotowanie smacznej grochówki . W trakcie zawodów uczestnicy umówili się na Turniej w roku przyszłym  w powiecie Żnińskim !  

Przygotował: Leszek Szmyt

Spotkanie seniorów

6 sierpnia w Pile-Młyn odbyło się tradycyjne spotkanie seniorów pożarnictwa z naszego województwa. Seniorzy mieli okazję spotkać się z prezesem ZOW druhem Jarosławem Herbowskim  i z-cą Komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Sławomirem Herbowskim. Uczestniczyli w mszy św. odprawionej przez Kapelana strażaków pow. tucholskiego .Zjedli smaczny obiad. Zostało wykonane wspólne zdjęcie . Z Bydgoszczy udział wzięli : dh Tadeusz  Chwil , Tadeusz Dubicki , Kazimierz Mróz i Roman Schalau. Seniorom towarzyszyli prezes ZOM dh Leszek Szmyt i dh Marcin Szmyt . Podziękowania dla OSP Tele-Fonika Kable za zorganizowanie przejazdu dla Seniorów !

 Przygotował : dh Jerzy.

OLIMPIADA CTIF 

17-24 lipca w Celje, Słowenia odbyła się Olimpiada Pożarnicza , zorganizowana przez CTIF. W której wzięło udział 3000 strażaków z 25 krajów. W komisji sędziowskiej tradycyjnych zawodów na torze nr 5 sędziował dh Leszek Szmyt jedyny przedstawiciel naszego województwa wśród sędziów z naszego kraju.                                                                                                                                                                                       

Przygotował:  dh Jerzy

Komisja do spraw młodzieży

15 kwietnia – posiedzenia Komisji ds. młodzieży. Biuro ZOM ul Pomorska. Po raz pierwszy w pełnym składzie spotkała się komisja. Na wstępie prezes ZOM przedstawił działania w tym roku, co udało się nam zrealizować a co jeszcze musimy zrobić. Następnie przystąpiono do wyborów . Przewodniczącym Komisji został dh Jerzy Burzyński, a sekretarzem dh Agnieszka Mieczkowska. W następnej części rozmawiano o pracy Komisji w tym roku i kadencji. Sporządzono plan pracy na 2022 rok i na kadencje 2021-2026 . Na zakończenie dh Jerzy podziękował za wybór i zaprosił Wszystkich do wspólnej pracy na rzecz MDP.
Skład Komisji:
Przewodniczący – Burzyński Jerzy,
Sekretarz – Mieczkowska Agnieszka
Członek – Kalinowska Jolanta,
Członek – Szmyt Ewa,
Członek – Wilandt Izabela,
Członek – Kroll Jędrzej,
Członek – Grzeliński Damian,
Członek – Schalau Roman,
przygotował: Leszek Szmyt