Archiwum kategorii: MDP

Zawody Wojewódzkie MDP Czernikowo 2023

W dniu 27 maja w Czernikowie odbyły się XXI Wojewódzkie Zawody MDP . Na starcie stanęło 57 drużyn . O godz. 9.45 Komendant zawodów dh . Wiesław Ziółkowski wprowadził drużyny, następnie złożył meldunek o gotowości drużyn do startu wiceprezesowi ZOW dh Zbigniewowi Sosnowskimi .Zgodnie z programem zebranych przywitał wiceprezes ZOW dh Leszek Szmyt . Wśród Gości byli wicemarszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego dh Zbigniew Sosnowski , zastępca Kujawsko – Pomorskiego Komendanta PSP st. bryg. Marek Rusoń , Starosta toruński pan Marek Olszewski , Komendant miejski PSP w Toruniu st. bryg. Sławomir Reszkowski, wójt gminy Czernikowo Tomasz Krasicki i wiceprezes ZOW dh Jerzy Fydrych, przedstawiciel pana marszałka Tomasz Grędzicki. W imieniu gospodarzy zawodników przywitał wójt Pan Tomasz Krasicki, zawody otworzył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, sukcesów zawodnikom życzył zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta PSP st. bryg. Marek Rusoń . Godzina 10.15 rozpoczęły się starty chłopców. Pierwsza para to MDP Mokowo i Chrostkowo. Sędzią Głównym zawodów był bryg. Mariusz Mantych a w Komisji mieliśmy swoich przedstawicieli: Jędrzeja Krolla, Wojciecha Kowalczyka, Romana Schalau, Agnieszkę Mieczkowską , Marka Szimelpfeniga, Ewę Szmyt , Marcina Szmyt i Izabelę Wilandt.
Wśród dziewcząt kolejność była następująca:
1. miejsce OSP MDP Lipno,
2. miejsce OSP MDP Sitno,
3. miejsce MDP OSP Cekcyn,

W tej kategorii wystartowało 17 drużyn wśród których były dwie drużyny z Bydgoszczy, MDP z Tele-Foniki Kable która zajęła 4 miejsce i MDP Bydgoszcz-Fordon która zajęła 13 miejsce.
Zwycięska trójka wśród chłopców to:

 1. miejsce MDP OSP Karnkowo,
 2. miejsce OSP MDP Wola Wapowska,
 3. miejsce OSP MDP Drzewianowo,
  W tej kategorii wystartowało 40 drużyn. Drużyna chłopców z MDP OSP Bydgoszcz – Fordon zajęła 32 miejsce.
  Drużyny które zakwalifikowały się na zawody ogólnopolskie:
 • dziewczęta MDP OSP Sitno, powiat sępoleński
 • chłopcy MDP OSP Wola Wapowska, powiat inowrocławski,
  Po pięciu godzinach startów, z przerwą na smaczny posiłek przygotowany przez Gospodarzy zawody dobiegły do uroczystego zakończenia. Po odczytaniu protokołu zawodów przez Sędziego Głównego , przed wręczeniem pucharów i nagród nastąpiło wręczenie odznaczeń państwowych przyznanych przez Prezydenta RP. Złotym Krzyżem Zasługi wyróżniony został dh Wiesław Ziółkowski, Brązowym Krzyżem Zasługi dh Monika Kaliszewska, odznaczenia wręczył wicewojewoda Józef Ramlał . Następnie puchary i nagrody . Za pierwsze miejsce wśród dziewcząt nagrody ufundował marszałek województwa Kujawsko -Pomorskiego Pan Piotr Całbecki, a zwycięskiej drużynie wręczyli przedstawiciele marszałka Panowie Tomasz Grędzicki i Eugeniusz Lala . Za drugie miejsce fundatorem nagrody był Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki nadbryg. Jacek Kaczmarek a puchar i nagrody wręczył zastępca st. bryg . Marek Rusoń. Za trzecie miejsce fundatorem był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP nagrody wręczył wiceprezes ZOW dh Jerzy Fydrych.Wśród chłopców za pierwsze miejsce fundatorem był wojewoda Kujawsko-Pomorski pan Mikołaj Bogdanowicz , nagrody wręczył wicewojewoda Pan Józef Ramlau . Drugie miejsce nagrody od starosty toruńskiego pana Marka Olszewskiego, wręczył wójt gminy Czernikowo Pan Tomasz Krasicki . Pan wójt wręczył także nagrody za trzecie miejsce których był fundatorem . Musztrę najlepiej wykonała MDP OSP Łowin-dziewczęta a puchar ufundowany przez Prezesa ZOW dh Jarosława Herbowskiego wręczył wicewojewoda Pan Józef Ramlau . Puchary przechodnie dla MDP OSP Lipno i MDP OSP Karnkowo wręczyli Sędzia Główny bryg. Mariusz Mantych i wiceprezes dh Jerzy Fydrych . Na zakończenie głos zabrał pan Wojewoda , podziękował Gospodarzom i Zarządowi Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP za zorganizowanie zawodów dla MDP naszego województwa , życzył sukcesów drużynom które będą reprezentowały województwo w zawodach Ogólnopolskich w Kalwarii Zebrzydowskiej . Każda drużyna otrzymała dyplom za udział i stosowne znaczki zawodów , także kibice mogli zjeść smaczną grochówkę . Życząc szczęśliwego powrotu do domu , zawody zakończył wiceprezes ZOW dh Leszek Szmyt. Podziękowania dla Wszystkich którzy wsparli udział naszych drużyn w zawodach!
  Przygotował: LS

Odprawa przed XXI Wojewódzkimi Zawodami MDP Czernikowo

W dniu 22 kwietnia w OSP Steklin odbyła się odprawa dla opiekunów MDP startujących w zawodach Wojewódzkich w  dniu 27 maja 2022 r.  w Czernikowie . Zebranych przywitali Gospodarze dh Ewelina Sulińska-Gołębiewska  i dh Wiesław Ziółkowski . Odprawę prowadził dh Leszek Szmyt. Po przedstawieniu ogólnych informacji dotyczących organizacji zawodów: zbiórka startujących drużyn przed wejściem na stadion o godzinie 9.30 na placu przed Szkołą Podstawową (ustawiamy drużyny w kolumnie piątkowej)

 • do godziny 9.30 do Komisji liczącej C powinny być dostarczone oryginalne list zgłoszeniowe ( wypełnione opieczętowane pieczątką imienną i OSP i podpisane przez Prezesa lub Naczelnika OSP)
 • o godzinie 9.45 Komendant Zawodów dh Wiesław  Ziółkowski wprowadza drużyny na stadion,
  – o godzinie 9.45 do Komisji Weryfikacyjnej  zgłaszają się dwie pierwsze startujące drużyny chłopców nr 1 MDP Mokowo i nr 2 MDP Chrostkowo,
 • godzina 10.00 uroczyste rozpoczęcie Zawodów.
  – pierwszy start godz.10.15,
  – posiłek będzie wydawany w godz.11.00 – 14.00 ,
  Dh Szmyt przypomniał także że w zawodach mają prawo udziału 16-latkowie, jednak prawo do reprezentowania naszego województwa w zawodach Ogólnopolskich będą miały drużyny w składzie których będą tylko zawodnicy 15-letni i młodsi, które osiągną najlepszy wynik !Kolejność konkurencji zaczynamy od ćwiczenia bojowego następnie sztafeta i ćwiczenie musztry. Musztra jest obowiązkowa i oceniana jest osobno !
  Następnie głos zabrał Sędzia Główny Zawodów dh Mariusz Mantych omówił szczegóły regulaminu i odpowiedział na pytania opiekunów. Swoimi uwagami dotyczącymi regulaminu i na pytania odpowiadali także obecni Kierownicy Torów Bojówki dh Fydrych Jerzy i Schimelpfenig Marek i Kierownik Sztafety dh Kowalczyk Dariusz. Ustalono że po przyprowadzeniu drużyny do Komisji Weryfikacyjnej opiekun nie wchodzi na boisko przejmuje drużynę w momencie gdy schodzi ona z boiska po sztafecie i udaje się z nią na musztrę .
  Po losowaniu kolejności startów ( plan poniżej ).
  W załączonym planie zostały podane przybliżone  czasy startu drużyn , opiekunów prosimy o uwagę jeśli któraś drużyna z rożnych względów nie pojawi się na starcie godziny startu mogą ulec zmianie , także numer toru . Prowadzący poinformował że koszt udziału w zawodach wynosi 200.00 zł. faktura będzie wystawiona przez biuro ZOW w Toruniu na wskazanego przez OSP płatnika . Spotkanie zakończyło się smacznym posiłkiem przygotowanym przez Gospodarzy za który w imieniu uczestników, dziękuję !

dh Leszek Szmyt

mapka dojazdu na miejsce zawodów

Kolejność startów

Zaproszenie do Czernikowa

W dniu 27 maja 2023 roku na stadionie w Czernikowie pow. toruński odbędą się XXI Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Rozpoczęcie zawodów godz. 10.00 . Zawody są eliminacją do zawodów ogólnopolskich. Zgłoszenia (na dedykowanym arkuszu w formacie Excela) przyjmuje dh Wojciech Kowalczyk e-mail – wojciechkowalczyk@onet.eu, telefon 600 625 607. Zgłoszenia przyjmujemy do 18  kwietnia 2023 r.

Odprawa dla opiekunów zgłoszonych drużyn odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2023  roku w OSP Steklin gmina Czernikowo o godzinie  10.00. W zawodach mają prawo udziału 16-latkowie, jednak prawo do reprezentowania województwa na Zawodach Ogólnopolskich będą miały  drużyny w składzie których będą  tylko zawodnicy 15-letni i młodsi, którzy osiągną najlepszy wynik!

Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP
Piotr Tomaszewski

Sezon halowy dobiega końca!

25 marca w Szkole Podstawowej w Zakrzewie odbyły się III Halowe Zawody MDP o puchar Wójta Zakrzewa.
W zawodach wystartowało 12 drużyn.
Na podstawie oceny Komisji Sędziowskiej kolejność była następująca : Dziewczęta :
1 miejsce MDP OSP Straszewo I,
2 miejsce MDP OSP Straszewo,
3 miejsce MDP OSP Żabieniec,
Chłopcy :
1 miejsce MDP OSP Sędzin,
2 miejsce MDP OSP Zbrachlin,
3 miejsce MDP OSP Ostrowąs,
4 miejsce MDP OSP Opoczki,
5 miejsce MDP OSP Żabieniec,
Dziewczęta-Goście:
1 miejsce MDP OSP Tele-Fonika Kable, Zakład Bydgoszcz I
2 miejsce MDP OSP Sitno,
3 miejsce MDP OSP Tele-Fonika Kable, Zakład Bydgoszcz II,
Dziecięce Drużyny Pożarnicze:
1 miejsce DDP OSP Żabieniec,

Bydgoszcz reprezentowały: Lewandowska Sara, Lewandowska Liliana, Szklarska Blanka, Olszewska Nadia, Książek Emilia, Szmyt Zuzanna, Kuś Zuzanna, Szklarska Nina, Olszewska Maja, Olszewska Martyna,
Podziękowanie dla dh Agnieszki Nowak za wzorowe zorganizowanie zawodów i zaproszenie drużyn z Bydgoszczy. Dyrekcji Firmy Tele-Fonika Kable Zakład w Bydgoszczy za ufundowanie nagród w kategorii Goście!
W Komisji Sędziowskiej było czterech Sędziów z Bydgoszczy.
przygotowała: ES

Bydgoskie Halowe !!!

W dniu 18 marca dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 64 odbyły się IX Otwarte Bydgoskie Halowe Zawody MDP w których wystartowało 25 drużyn. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna OSP Tele-Fonika Kable z Bydgoszczy, drugie miejsce OSP Bydgoszcz Fordon a trzecie miejsce druga drużyna Tele-Fonika Kable. W tej kategorii było 13 drużyn, poza podium kolejność była następująca:
4 miejsce – Sitno,
5 miejsce -Samsieczynek,
6 miejsce – Straszewo,
7 miejsce -Gościeradz,
8 miejsce-Gnojno,
9 miejsce-Sępólno Krajeńskie,
10 miejsce-Mrocza,
11 miejsce-Bydgoszcz-Fordon,
12 miejsce – Stekin,
W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła MDP OSP Łukowiec I, drugie miejsce OSP Drzewianowo, a trzeci OSP Samsieczynek, pozostałe drużyny zajęły następujące miejsca:
4 miejsce Gościeradz I,
5 miejsce Sędzin,
6 miejsce Sępólno Krajeńskie
7 miejsce Steklin I,
8 miejsce Bydgoszcz -Fordon,
9 miejsce Gościeradz II,
10 miejsce Gnojno,
11 miejsce Łukowiec II,
12 miejsce Tele-Fonika Kable Bydgoszcz,
13 miejsce Steklin II,
Indywidualnie wśród dziewcząt najlepszą była dh Natalia Górko z OSP Bydgoszcz-Fordon z wynikiem 29.29 punktów. Wśród chłopców dh Jakub Jurecki z OSP Drzewianowo z wynikiem 30.13 punktów.
Sędzią Głównym zawodów była dh Małgorzata Kowalczyk. Zawody sędziowali członkowie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów sportów OSP. Gospodarze przygotowali skromny posiłek . Uczestnicy i Goście zjedli smaczne bułki i popili wodą mineralną . Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i medale które wręczyli: Członek prezydium ZOW dh Artur Cetnarski, Członkowie prezydium Zarządu Oddziału Miejskiego dh Jędrzej Kroll , członek ZOM dh Roman Schalau , Sędzia Główny zawodów dh Małgorzata Kowalczyk i z-ca naczelnika OSP Tele-Fonika Kable dh Marcin Szmyt . Podziękowanie dla Wszystkich którzy wsparli organizację zawodów. Prezes ZOM podziękował Opiekunom i zawodnikom za udział i zaprosił drużyny na XXI Zawody Wojewódzkie, które odbędą się 27 maja w Czernikowie, zakończył zawody !
przygotował: LS.

IXHalowe_Bydgoszcz2023_007

Zdjęcie 1 z 27

Mrocza – zawody dla młodzieży !!

11 marca w pięknej sali widowiskowo-sportowej w Mroczy odbyły się IV Halowe Zawody MDP. Wśród Gości i sponsorów byli : Starosta Nakielski pan  Tadeusz Sobol , Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy pan Jarosław Odrobiński , z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza pan Waldemar Chudzik, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP dh Tomasz Kokoszewski , zastępca Komendanta powiatowego PSP w Nakle/Notecią  mł. bryg. Piotr Choleżyński. W zawodach wystartowało 35 drużyn

Wśród  16 drużyn dziewcząt pierwsza trójka to:

1) MDP OSP Tele-Fonika Kable Bydgoszcz I ,

2) MDP OSP Tele-Fonika Kable Bydgoszcz II ,

3) MDP OSP Żurawia ,

 Wśród chłopców pierwsza trójka to :

1) MDP Samsieczynek ,

2) MDP Wola Wapowska ,

3)  MDP Łukowiec I ,

Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt  zajęła dh Kinga Białowąs z MDP OSP Bydgoszcz-Fordon  z wynikiem 32.06 pkt. a wśród chłopców dh Michał Maik z MDP OSP Drążno z wynikiem 28.75 pkt.  MDP z OSP Bydgoszcz-Fordon zajęła 6 miejsce. Komisję Sędziowską wystawiło Wojewódzkie Kolegium Sędziów sportów OSP a Sędzią  Głównym była dh Ewa Szmyt . Podziękowania dla Gospodarzy za organizację tak ważnych zawodów które służą  przygotowaniu młodzieży do przyszłej społecznej działalności na rzecz ochrony p/pożarowej  !

przygotował: LS.


	

Sezon 2023 rozpoczęty

21.01.2023 odbyły się IV Halowe Zawody MDP o Puchar Starosty Sępoleńskiego zorganizowane przez OSP Sitno w Sępólnie Krajeńskim.
W zawodach udział wzięło 20 drużyn z naszego województwa, 8 dziewcząt i 12 chłopców . Zwycięzcami Zawodów zostali w grupie dziewcząt MDP OSP Sitno , wśród chłopców MDP OSP Wola Wapowska . Bydgoszcz reprezentowały trzy drużyny dziewcząt z OSP Bydgoszcz-Fordon jedna i dwie z OSP Tele-Fonika Kable . Drużyna z Fordonu zajęła 2 miejsce w składzie:
1) Białowąs Kinga,
2) Szałkowska Zuzanna,
3) Górko Natalia,
4) Wankowska Gabriela,
5) Bajurska Zuzanna,
Opiekunowie: Roman Schalau, Paweł Kirsz,
3 miejsce zajęła pierwsza drużyna Tele-Fonika Kable w składzie:
1) Kuś Zuzanna,
2) Książek Emilia,
3) Lewandowska Sara,
4) Olszewska Nadia,
5) Szmyt Zuzanna,
Opiekunowie: Ewa Szmyt , Jędrzej Kroll,
Druga drużyna Tele-Foniki Kable w składzie
1) Lewandowska Liliana,
2) Olszewska Maja,
3) Olszewska Martyna,
4) Szklarska Blanka,
5) Szklarska Nina,
Opiekunowie:Jędrzej Kroll, Ewa Szmyt,
Zajęła 5 miejsce.
W komisji Sędziowskiej z Bydgoszczy pracowali: Agnieszka Mieczkowska, Sara Kapuścińska, Paweł Kirsz,
Jędrzej Kroll i Wojciech Kowalczyk który był Sędzią Głównym Zawodów.
Podziękowania dla Zarządów OSP za umożliwienie startu młodzieży w pierwszych zawodach w tym roku.
przygotował: LS

Gdynia i Gdańsk dla MDP

4 grudnia odbyła się wycieczka  turystyczną – szkoleniowa dla członków MDP  i członków Komisji ds. młodzieży przy Zarządzie z naszego miasta  do Akwarium w Gdyni i Portowej Straży Pożarnej FLORIAN w Gdańsku. Z Bydgoszczy wyjechaliśmy punktualnie o godzinie 8.00 w Gdyni na Skwerze Kościuszki byliśmy około 11.00. Zwiedzanie akwarium największe tego typu w Polsce obejrzeliśmy jedną z licznych atrakcji, żywą rafę koralową  także makietę dna morza. Następnie spacer  po nabrzeżu, obejrzeliśmy żaglowce DAR MŁODZEŻY, DAR POMORZA trójmasztowiec zbudowany w 1909 roku a obecnie statek muzeum  i  niszczyciel ORP Błyskawica który został zbudowany w 1935 roku w Anglii od 1937 roku w służbie Marynarki Wojennej a do  1976 roku jako muzeum. Po przejeździe do Gdańska  w Straży czekał na nas Przewodnik, młodzież usłyszała o historii straży, obejrzała w garażu sprzęt w jaki jest wyposażona straż. Obejrzeliśmy także poligon Ośrodka szkoleniowego który działa przy straży. Zainteresowanie wzbudził trenażer zapłonów petrochemicznych, trenażer zamykania zaworu z palącym się gazem i komory dymowa i termiczna. Na zakończenie mieliśmy możliwość zwiedzenia statku pożarniczego który był zacumowany na nabrzeżu Westerplatte, Młodzież podziękowała naszemu Przewodnikowi za ciekawe przedstawienie pracy strażaków w Porcie. Wyruszyliśmy w drogę powrotną, oczywiście zatrzymując się na posiłek w przydrożnym MacDonaldzie. Młodzież do domu dotarła około godziny 18.00. Podziękowanie dla Wszystkich którzy zaangażowali  się w przygotowanie tej wyprawy.

Przygotowała: ES

VIII Halowe Bydgoskie Zawody MDP

W dniu 26 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy odbyły się VIII Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach wystartowało 8 drużyn z naszego województwa :

 • w kategorii dziewcząt:
  1) MDP Unilever I- SP nr64,
  2) MDP Bydgoszcz-Fordon,
  3) MDP Sitno,
  4) MDP Unilever II-SP nr64,
 • w kategorii chłopców:
  1) MDP Sędzin,
  2) MDP Sitno,
  3) MDP Rojewo,
  4) MDP Wola Wapowska.
  Uczestników przywitał i zawody otworzył wiceprezes ZOM w Bydgoszczy dh Jerzy Burzyński. Zawody sędziowali członkowie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów sportów OSP. Sędzią Głównym był dh Roman Schalau, a pozostali sędziowie to: Agnieszka Mieczkowska, Dariusz Kowalczyk, Jędrzej Kroll, Maria Pańka, Kinga Białowąs i Krzysztof Wiśniewski.
  Wyniki zawodów:
  Dziewczęta:
  I miejsce OSP MDP Unilever I -SP nr 64 – 111,68 pkt,
  II miejsce OSP MDP Sitno – 125,03 pkt,
  III miejsce OSP MDP Unilever II -SP nr 64– 179,40 pkt,
  IV miejsce OSP MDP Bydgoszcz-Fordon – 187,93 pkt,
  Chłopcy:
  I miejsce OSP MDP Wola Wapowska – 132,96 pkt,
  II miejsce OSP MDP Sędzin – 145,59 pkt,
  III miejsce OSP MDP Rojewo – 160,97 pkt,
  IV miejsce OSP MDP Sitno – 179,24 pkt.
  Wszystkie drużyny za swoje osiągnięcia otrzymały puchary. Dla uczestników był również zapewniony poczęstunek. Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za możliwość zorganizowania zawodów!
  Przygotowała : Agnieszka M.